Вівторок, 19.03.2024, 05:11
Вітаю Вас Гість | RSS

Шуринський ліцей з початковою школою та гімназією

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Так все починалося…

Історія Шуринської ЗОШ І-ІІІ ступенів

     Перша однокласна земська школа з'явилася в селі Шурине у 1900 році та утримувалася за рахунок сільської громади. З 1919 року створюється дитяча установа Королево-Шуринська трудова школа, яка складається з трьох класів. Завідувала трудовою школою Ганна Ковбасенко.

     Початкова школа побудована в селі в 1949 році. Першим директором її стала Заворотнюк Л.В., пропрацювала в школі 31 рік. Після закінчення Новобузького педучилища вона прийшла до Шуринської школи. Незмінний завідувач школи (1951-1982 років), Любов Василівна вкладала і душу, і всі свої знання в навчання та виховання дітей. Вона стала улюбленим вчителем для дітей декількох поколінь, авторитетною людиною для їх батьків, порадником та наставником для молоді сьогодення. Незабаром Любов Василівна буде святкувати свій 80-річний ювілей, її життя - це подвижницька праця на ниві освіти в дуже непрості післявоєнні часи, великий життєвий подвиг і важка праця вчителя - професіонала, хорошого організатора.

     В 1951 році школу реорганізували у семирічну, при ній створили інтернат на 40 учнів. В 1959 році школа стає восьмирічною, набагато пізніше, в 1993 році, Шуринську восьмирічну реорганізовують в се¬редню школу.

    За час свого існування у школі працювало 70 педагогів, базову загальну середню освіту отримали 224 учні, повну загальну середню освіту - 136 учнів, з них четверо учнів закінчили школу із золотою медаллю.

     Шуринський навчальний заклад є осередком освіти, молодіжним центром села. Одним із пріоритетів роботи школи є спортивна робота. Завдяки наполегливості адміністрації школи, вчителя фізкультури, ентузіаста спорту Бондаренка М.Ю. створено прекрасний шкільний спортивний майданчик, облаштований спортивним знаряддям та інвентарем, працюють два спортивні гуртки, філія Радсадівської ДЮСШ з футболу. При школі створена футбольна команда, яка протягом останніх п'яти років - постійний переможець та призер районних футбольних змагань, в тому числі і серед дорослих, призер обласних змагань 2003 року, 2006 року. Девіз спортивної роботи школи - «Велична країна - здорова нація!». Школа пишається своїми педагогами, ветеранами педагогічної праці та вчителями сьогодення.

     В 1981 році в селі з'явилася тендітна вродлива вчителька Старунська Світлана Йосипівна. Вона стала і директором, і вчителем, і другою ненькою для восьми учнів, що навчалися в трьох класах Шуринської школи. З року в рік продовжувала Світлана Йосипівна себе в учнях. Образ улюбленого вчителя, доброго і водночас вимогливого, вихованці пам'ятатимуть все життя.

     Орленко Ольга Іванівна майже 23 роки працює вчителем української мови та літератури. Свій авторитет у школярів та їх батьків завойовувала вона глибокими знаннями і любов'ю до свого предмету.

Орленко О.І.                                     Старунська С.Й. (зліва)

    Кудряшова Марія Анатоліївна - вчитель за покликанням, наставник з важкою долею, щирим серцем, повним добра та терпіння, з 1961 року працює в школі. За цей час навчила грамоті учнів Безводненської та Шуринської шкіл, їх дітей та онуків. Завжди енергійна, небайдужа до чужої біди. Вчителі-ветерани завжди є зразком для молодих вчителів.

     З 1998 року шкільний колектив очолює Коновалюк Микола Васильович. Принциповий, енергійний, наполегливий лідер не тільки шкільного колективу, а й сільської громади, постійний депутат сільської ради, поважна та авторитетна людина на селі.

     Завдяки вдалому менеджменту, співпраці з депутатським корпусом, райдержадміністрацією Миколаївського району школа суттєво поліпшила свою матеріально-навчальну базу: комп'ютерний клас, нова їдальня, чітко організований підвіз учнів, адже в школі навчаються діти з трьох сіл: Безводне, Жовтневе, Шурине.

     Навчаючи учнів, вчительський колектив та директор школи з особливою турботою виховують в них шанобливе ставлення до складної, але такої потрібної професії вчителя. Як результат - четверо випускників повернулися в рідну школу вчителями початкових класів, історії та світової літератури: Ігнатьєва О.О., Вчерашня Н.Б. і Бондаренко Л.І. та педагогом-організатором -Алімова Д.С. Ще десять випускників школи навчаються в МДУ імені Василя Сухомлинського на різних факультетах. Це майбутній потенціал, сільська інтелігенція, сільський актив.

           

Педагогічний колектив 2012 р.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів